Slunce a Měsíc, korespondence

Záměr a rezonátory pro Slunce

Slunce záměr

(Zdroj: Obrázek stažený z Pixabay)

Energie Slunce je stimulující a teplá, podporuje růst a vývoj, proto je vhodná na záměr, který se týká růstu, rozšíření, navýšení nebo rozvoje v jakékoliv oblasti. Samozřejmě hlavně v oblastech spojených se Sluncem - kariéra, rodina, veřejný vliv, bohatství, zahrada, přátelství, láska, obecná hojnost, pracovní příležitosti, podnikání, tvoření, duchovno.

Slunce svítí na celý svět a tak vidí všechno, co se stane, proto se jeho energie využívá k podpoření takových záměrů, jako je nalezení předmětů či osob, získání ztraceného majetku, ochrana před podvody (odhalení) nebo před udržováním v nevědomosti (temnotě). Také k získání pomoci v právních záležitostech.

Stejné Slunce zahřívá nás všechny, což může podpořit záměry týkající se nalezení společného vlákna, nových přátelství a partnerství, nebo dosažení míru a harmonie a usmíření tam, kde jsou ohroženy vztahy stávající. S tím souvisí i spojitost s předcházením sporům a dokonce i válkám.

Ohnivá podstata Slunce se dá použít k podpoře tvořivých záměrů, jako je osvícení cesty, zajiskření sebevědomí, být majákem pro ostatní, zažehnout jiskru inspirace nebo plameny vášně, případně zastínit (přezářit) své konkurenty. Ničivé síly ohně lze rovněž využít k  záměrům souvisejících s vymýtáním, odstraňováním, očistou nebo ochranou.

Díky mužské podstatě Slunce lze jeho energii využít k záměrům v souvislosti s mužským principem, s mužstvím, s rozvojem vlastní mužské stránky, ale také při problémech s autoritami, s otcem nebo s otcovstvím.

Léčivá energie Slunce je spojovaná se srdcem, oběhovým systémem, míchou a brzlíkem. Z energetických center náleží Slunce čakra solárního plexu – čakra sluneční (solární).

Klíčová slova:

Aktivita, autorita, bohatství, boj, ctihodnost, čest, činnost, dědictví, den, dobrá nálada, duch, důstojnost, duše, ego, energie, erotika, flirt, hrdina, chtíč, individualita, iniciativa, já, jasnost, jistota, král, královský vzhled a vystupování, láska, léčení, moc, muž, mužský princip, mužství, nadšení, nedůtklivost, nestálost, ničení, nové počátky, odolnost, odtajnění, odvaha, ochrana, optimismus, osvícení, otec, peníze, pohyb, postavení, práce, právní záležitosti, prchlivost, projektivnost, prozření, pýcha, radost, respekt, rozhodnost, růst, sebe-identifikace, sebe-vědomí, sex, síla, síla vůle, sláva, smělost, smyslnost, sport, statečnost, sucho, světlo, štěstěna, teplo, touha, tvořivost, úspěch, útočnost, vášeň, vědomé já, vědomí, věrnost, veřejnost, veřejný život, veselí, viditelnost, vitalita, vítězství, vláda, vládnoucí vrstva, vliv, vřelost, vůdčí schopnosti, výbušnost, vychloubačnost, vyrovnanost, vysoký úřad, vyznamenání, vztek, jang, zapálení, zdraví, zlato, zřejmost, žárlivost, život, životní síla.

Rezonátory:

PlanetaSlunce
ZnameníLev
Den v týdnuNeděle
ŽivelOheň
KovZlato, ale také měď
NábojPozitivní
EnergieSluneční, aktivní, projektivní
KvalityHorko, sucho
BarvaŽlutá, zlatá, oranžová
ArchandělMichael, někdy Rafael
BožstvaVětšinou mužská: Hor, Ra, Apollón, Lugh, Baldr, Adónis / Sol, Hélios, Svarog, Bělbog, Amaterasu, Sunna, Tonatiuh, Belenus, Lucifer, Baal, Tóth
KamenyRubín, karneol, citrín, tygří oko, jantar, křišťál, červený achát, sluneční kámen
Živočichové místníMedvěd, kanec, kůň, beran (skopec), býk, ježek; Skřivan, slavík, labuť, orel, sokol, jestřáb, bažant, kohout; had; mlok (salamandr); motýl, včela
Živočichové ostatníTygr, lev, dikobraz; páv
Živočichové mytologičtíFénix, drak, gryf
Rostliny místníAndělika lékařská, devětsil lékařský, heřmánek pravý, hvozdík, jmelí bílé, kmín kořenný, libeček lékařský, lopuch větší, orsej jarní, prha arnika, rákos obecný, réva vinná, rmenec sličný, slunečnice roční, světlík lékařský, třezalka tečkovaná, zeměžluč okolíkatá; habr obecný, jalovec obecný, jasan ztepilý, ořešák královský, topol osika
Rostliny ostatníLichořeřišnice větší, měsíček lékařský, pivoňka lékařská, routa vonná, rozmarýn lékařský, vodilka kanadská; akácie (kapinice), sturač (benzoe), cedr, citroník, hlodáš evropský, hřebíčkovec, kadidlovník (olibanum), kopaiva (kopál), olivovník, skořicovník, vavřín
MístaHory, les, chrám, pevnost, vládní a veřejné budovy
TarotXIX. Slunce a všechny šestky
Sefira6. Tephirah – Krása
Čísla1, 6, 36, 111, 666
SměrVýchod
StranaPravá
ObdobíLéto (červen a červenec)

Záměr a rezonátory pro Měsíc

Měsíc záměr

(Zdroj: Obrázek stažený z Pixabay)

Energie Měsíce je energií přílivů a odlivů. Přibývající Měsíc může být stejně jako Slunce využit na záměr, který se týká růstu, rozšíření, navýšení nebo rozvoje zejména v oblastech spojených s Měsícem - emoce a city, intuice, vnímavost, prožitky, sny a snění, fantazie, přijímání, přizpůsobivost, plodnost (v souvislosti s početím dítěte i ve smyslu přeneseném, na příklad tvůrčím), láska, soucit a vcítění (empatie). Ubývající Měsíc pak v tomtéž smyslu k odstranění, oproštění se, snížení, odpočinku, ale také k uchování a ochraně.

Cyklická povaha měsíce nám umožňuje ctít cyklus našeho života a našeho těla a porozumět jim. Tady přicházejí v úvahu záměry týkající se cyklů, počátků a konců. Pochopení, smíření se a pomoc na příklad s početím, porodem, dospíváním nebo smrtí. V tomto smyslu je měsíční energie vhodná i pro záměry týkající se jakékoliv změny, přechodů a významných životních změn.

Měsíc osvěcuje temnotu a odhaluje, co zůstává mnohým skryto. Jeho energie se využívá k podpoření takových záměrů, jako je objevování tajemna, získávání a rozvoj psychických dovedností, astrální cestování, věštění a práce se sny nebo odhalování podvědomých myšlenek.

Stejný Měsíc je světlem naděje v temnotách pro nás pro všechny. V kombinaci se svým vlivem na city a emoce může podpořit záměry týkající se odpuštění, vcítění, porozumění, tolerance, péče, ochrany a splynutí.

Vodní podstata Měsíce se dá použít k podpoře záměrů souvisejících se živlem vody: věštění, sny, psychické schopnosti, astrální cestování, plodnost. Rovněž souvisí s očistou a ochranou při cestování (zejména po vodě).

Skrz ženskou podstatu Měsíce lze jeho energii využít k záměrům v souvislosti s ženským principem, s ženstvím, s rozvojem své ženské stránky, ale také při problémech s otěhotněním, s těhotenstvím nebo mateřstvím. Rovněž může napomoci záměru porozumět si s matkou a nalézt s ní společnou řeč.

Léčivá energie Měsíce je spojovaná s lymfatickým systémem a endokrinními žlázami. Z energetických center náleží Měsíci čakra sakrální zvaná též sexuální.

Klíčová slova:

Astrální cestování, citlivost, city, cykličnost, deprese, domov, emoce, empatie, fantazie, chlad, instinkty, intimita, intuice, královna, láska, laskavost, mateřská láska, mateřství, matka, menstruační cyklus, mírnost, naděje, náladovost, nedůvěra, nerozhodnost, nestálost, neštěstí, nevědomí, neviditelnost, něžnost, nitro, noc, očista, oddanost, odraz, pasivita, péče, pesimismus, plachost, plodnost, pochopení pro druhé, proměnlivost, prožitky, předpovídání budoucnosti, přijímání, přizpůsobivost, psychická práci a schopnosti, rodina, ryzost, skrytost, smrt, smutek, snění, sny, soucit, starostlivost, stinná stránka, strach, stříbro, tajnost, tajuplnost, tma, tolerance, touha, unáhlenost, úzkost, vcítění, vlhko, vlídnost, vnímavost, vnitřní vývoj, jin, zasněnost, změny, znovuzrození, zpátečnictví, zrození, zvídavost, žena, ženský princip, ženství.

Rezonátory:

PlanetaMěsíc
ZnameníRak
Den v týdnuPondělí
ŽivelVoda
KovStříbro
NábojNegativní
EnergieMěsíční, pasivní, přijímací
KvalityChlad, vlhko
BarvaStříbrná, bílá, mořská zelená, fialová, modrá
ArchandělGabriel
BožstvaVětšinou ženská: Seléné, Artemis, Hekaté, Isis, Lilith, Diana, Panna Marie, Quan Yin, Luna, Morrigan, Freyja, Bastet, Maat, Persefona, Héra, Athéna, Afrodíta, Venuše, Inanna, Ceridwen, Rosemerta, Aine, Belili, Brigit
KamenyPerla, měsíční kámen, krystal
Živočichové místníPes, vlk, netopýr, medvěd, kočka, zajíc, myš; husa, kachna, sova; žába; rak, pavouk, můra, šnek
Živočichové ostatníDelfín, krab
Živočichové mytologičtíJednorožec
Rostliny místníKopretina bílá, mák setý i vlčí, měsíčnice roční i vytrvalá, pelyněk černobýl, růže (bílá), růže šípková, sněženka předjarní, svízel přítula, šrucha zelná; jedle bělokorá, jeřáb, vrba bílá
Rostliny ostatníAloe pravá, lilie bělostná, lotos indický, maří list balšámový, meduňka lékařská, pivoňka lékařská, proskurník lékařský, šalvěj lékařská; citroník, gardénie, jasmín, kafrovník, myrhovník, santalovník
MístaHory, pevnosti, oceán, řeky, domov (dům)
TarotII. Velekněžka a všechny devítky
Sefira9. Yesod – Základ
Čísla3, 9, 81, 359, 3321
SměrSeverozápad
StranaLevá
ObdobíBabí léto (srpen a září)